Субота, 20.04.2024, 07:56
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог файлів | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої файли [5]
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 36
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Любов Краснова, директор ГНТН м.Кіровограда
Головна » Файли » Мої файли

Моделювання відкритої соціально-педагогічної системи «Школа майбутнього»: теорія і практика
16.12.2013, 23:20

УДК 371.1.07:371.113.4

ББК 74.202.6  

Рекомендовано до друку методичною радою центру методичної та соціально-психологічної служби управління освіти Кіровоградської міської ради (протокол від 15.04.2013 р. № 3)

Краснова Л. С. Моделювання відкритої соціально-педагогічної системи «Школа майбутнього»: теорія і практика / Л. С. Краснова. – Кіровоград : ЦМСПС, 2013. – 34 с.: іл.

Рецензенти:

Костенко Л.Д., начальник управління освіти Кіровоградської міської ради, кандидат педагогічних наук;

Пахолівецька М.В., директор центру методичної та соціально-психологічної служби управління освіти Кіровоградської міської ради, заслужений учитель України.

Відповідальна за випуск: Пахолівецька М.В.

Висвітлюються концептуальні засади, хід та результати дослідно-експериментальної роботи за темою «Моделювання відкритої соціально-педагогічної системи «Школа майбутнього» у місті Кіровограді. Для керівників навчальних закладів, методистів, педагогічних та науково-педагогічних працівників.

© ЦМСПС, 2013

ЗМІСТ

Вступ……………………………………………………..

Концептуальні засади дослідно-експериментальної роботи «Моделювання відкритої соціально-педагогічної системи «Школа майбутнього»………….

Модель соціально-педагогічної системи «Школа майбутнього»…………………………………………….

Хід та результати експерименту. Модернізація навчально-виховного процесу та системи методичної роботи…………………………………………………….

Список використаних джерел…………………………..

Додатки:

Додаток 1. Схема моделі «Школи майбутнього»……...

Додаток 2. Схема концептуальної моделі закладу…….

Додаток 3. Центри особистісного розвитку……………

ВСТУП

Сучасний етап розвитку середньої освіти в Україні характеризується інтенсивними пошуками нового в теорії й практиці навчання та виховання, активним упровадженням нових освітніх технологій, оригінальних педагогічних ідей, освітніх моделей тощо. Як наслідок, змінюється зміст освіти, що призводить до новоутворень у цілісній системі навчання і виховання. Інноваційний шлях розвитку суспільства можна забезпечити лише сформувавши покоління людей, які і мислять, і діють по-інноваційному.

У сучасних умовах гуманізації, демократизації, гуманітаризації навчання та виховання неможливо спиратись на консервативні підходи до середньої освіти. З огляду на це постає питання про створення нових моделей шкіл, які б задовольняли вимоги суспільства і держави в систематичному проведенні науково-дослідної роботи, спрямованої на удосконалення освітньої системи.

Історично дослідження велися в експериментальних закладах освіти, елітних школах, «школах грамоти», ліцеях, гімназіях, дослідних станціях, дослідно – виховних закладах тощо. У сучасних умовах для проведення експериментально – дослідної роботи створюються експериментально – педагогічні майданчики. Однак вони недостатньо забезпечують належні умови для проведення наукових експериментів, і тому виникла потреба у створенні та науковому обґрунтуванні діяльності шкіл, які б поєднували дослідну роботу з практикою навчання та виховання.

Нині в Україні функціонують різні моделі інноваційних навчальних закладів – школи здоров’я, школа радості, школи життєвого успіху, школи духовного здоров’я, школи толерантності та інші.

Важливим кроком на шляху розбудови освітнього простору є створення інноваційної моделі навчального закладу «Школа майбутнього», головним завданням якого є розвиток, творча самореалізація кожного учня і вчителя; виховання молодих людей, здатних ефективно працювати й навчатися протягом усього життя, розвивати й зміцнювати демократичну правову державу Україна як невід’ємну складову світової спільноти.

Державна цільова соціальна програма «Школа майбутнього» спрямована на удосконалення якості і доступності освіти, що потребує прискореного інноваційного розвитку, який ґрунтується на прогресивних світових освітніх тенденціях, сучасних навчальних технологіях та забезпечує цілеспрямований навчально-виховний процес, що відповідає соціальному запиту на освітні послуги від батьків, учнів та вчителів і дає змогу вільно розвивати здібності й таланти.

Визначальною ознакою пошуку моделі «Школа майбутнього» є вибір найдоцільніших педагогічних інновацій у створенні новітнього навчального закладу, що буде своєрідним еталоном організації навчально-виховного процесу. Забезпечення педагогічного процесу повинно бути концептуально-методологічним та інформаційно – програмним, що ґрунтується на принципах комплексності, інтегративності, системності, технологічності.

На вирішення цих завдань спрямований проект «Школа майбутнього», який передбачає інтерактивний, структурно-функціональний, діяльнісний підходи до навчання і виховання, індивідуалізацію навчання та забезпечить створення умов для становлення і розвитку творчого потенціалу учня, соціальної успішності випускників на основі інтеграції, гуманізації змісту освіти.

Дослідно-експериментальна робота «Моделювання відкритої соціально-педагогічної системи «Школа майбутнього» створила умови для забезпечення рівних можливостей до здобуття якісної освіти, сприяла реконструкції матеріально-технічної бази закладу та створенню системи впровадження інформаційних, здоров’язберігаючих та інтерактивних педагогічних технологій. Розроблено науково-методичне забезпечення виявлення та розвитку творчої особистості учнів, допрофільного, профільного й дистанційного навчання. Був сформований інформаційно-освітній простір для підвищення навчального рівня учнів та професійного рівня педагогів.

 

Краснова Л. С. Моделювання відкритої соціально-педагогічної системи «Школа майбутнього»: теорія і практика / Л. С. Краснова. – Кіровоград : ЦМСПС, 2013. – 34 с.: іл.
Текст брошури:
/krasnova_l.s-1.doc
Категорія: Мої файли | Додав: Володимир
Переглядів: 828 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCozCopyright MyCorp © 2024